Kitap Uzak Doğu’dan Adam Uzak Batı’dan

Neden Ortadoğu, Neden Çin?
24 Temmuz 2019
Başkanlık Kabinesi
24 Temmuz 2019

Kitap Uzak Doğu’dan Adam Uzak Batı’dan

Tarih: 17.7.2019 

Kralın başyaveri içeri girdi: -Topraklarımızda bulunan gizemli bir sıvı hakkında sizinle görüşmek isteyen bir yabancı var, yüce kralım.

Kralın başyaveri içeri girdi:

-Topraklarımızda bulunan gizemli bir sıvı hakkında sizinle görüşmek isteyen bir yabancı var, yüce kralım.

-Nereden gelmiş, kimdir, kim göndermiş?

-Hayli Batı´dan gelmiş yüce kralım, bence dinlemeniz gerekir. Neler konuştuğumuzu önce anlatayım, sonra kabul buyurursanız huzura alayım.

Topraklarımızda bulunan gizemli bir sıvının yakın gelecekte tüm dünya için su kadar elzem olacağını ve suyun değirmeni döndürmesi gibi bu gizemli sıvının da dünyayı döndüreceğini bildiğini iddia ediyor. Ayrıca yüce kralım, ‘Tanrının nefesi´ dediği bir havanın da aynı gizeme sahip olduğunu belirtiyor. Bunlardan topraklarımızda bol miktarda bulunduğunu bunun da birçok kazançla birlikte birçok zarar da getireceğini anlatıyor.

-Peki, bütün bunları nereden biliyormuş?

-Tarihten öğrendiğini belirtti yüce kralım.

-Hangi kitapta yazıyormuş?

-Yüce kralım, bu kitabı Çin´de bulmuş.

-Kitap çok uzak bir Doğu´dan, adam ise çok uzak bir Batı´dan. Topraklarımızdaki sıvı kadar, ‘Tanrının nefesi´ kadar gizemli oldu bu.

Uzak Batı´dan gelen konuk, gizemli hazinenin üzerinde oturan krala gizemli sıvı ve hava hakkında ayrıntılı bilgi verir. Kral konuğuna “İçinde hem müjde hem de felaket olan bu ziyaretinin sebebi nedir” diye sorar. Konuk, “Yüce kralım, ben araştırırım, düşünürüm ve bulduklarımı satarım. Sizin hizmetinizde olmak istiyorum” der. Kral “Peki, ilk işimiz bu gizemli sıvı ve havanın olmadığını, bunun bir boş hayal olduğunu herkese kabul ettirmek olsun” der.

Konuk, “Fakat büyük bir zenginlik bu yüce kralım. Bununla sahip olacaklarınızın sınırı yok” der. Kral “Ben zaten sınırsız sayılacak birçok zenginliğe sahibim. Bu gizemli sıvı ve Tanrının nefesi olan gizemli havanın buralara felâket getireceğini kadim atalarımızdan beri biliriz. Bunun için bilgi kayboldu diye huzurlu, bilgi su gibi bir yerden yerüstüne çıkar diye de korku içinde idik” der.

-Efendim suyun yeryüzüne çıkma zamanı gelmiş olabilir.

Kral, “Kadim atalarımız ‘buna daha bin yıl var, bin yıl bu sır korunmalı´ dediler. Bu sebeple daha bekleyeceğiz. Fakat sen bu Uzak Doğu´daki kitapları ve buna benzer bilgileri bana getirmekle görevlisin bundan böyle. Sen benim istihbarat teşkilatımı kur ve bana dünyanın her yerinden bilgiler getir” der.

Böylece yaklaşık bin yıldan fazla zaman önce petro-politik ve petro-strateji başlamış olur, fakat çıkarıp satmak için değil, gözden uzak tutmak için.

“Doğu´dan Batı´ya askeri hareketler ve kavimler göçünün bilmediğimiz detayları: Bilim, büyülü yağ ve Tanrının nefesi hava” adlı yayınlanacak bir kitaptan alıntıladığımız bu bölüm, bilim, ekonomi, askeri tarih, istihbarat ve strateji bilimlerinin tarihi hakkında yeni verilere ulaşma olanağı sağlayacaktır.

Doğu Akdeniz´de giderek derinleşen petro-stratejinin aslında popüler bir enerji oyunu olmadığının tarihi belgeleri, pek bilinmedik bir konu değildir.

Hitler´in masasında gizemli sıvı ve tanrının nefesi hava yani doğal gaz ile ilgili yüzlerce eski ve yeni belge-bilgi bulunuyordu. Tabii ki diğer Batılı güçlü devletlerin de.

Yazının devamı : https://aawsat.com/turkish/home/article/1813171/%C3%B6mer-%C3%B6zkaya/kitap-uzak-do%C4%9Fu%E2%80%99dan-adam-uzak-bat%C4%B1%E2%80%99dan

Avrasya Bir Vakfı