Kriz Fırsattır
Kriz Fırsattır
24 Temmuz 2019
11 Eylül Sonrası Türk Dış Politikası Özel – İlkbahar 2004
24 Temmuz 2019

Mezopotamya ve Kaşıkçı Olayı

Mezopotamya ve Kaşıkçı Olayı

Mezopotamya ve Kaşıkçı Olayı

Tarih: 2.11.2018

Mekke, Medine insan katlini caiz sayan bir zalim güruhun elindedir. Buraları kurtulana kadar Cehd etmeli, elimizle mani, dilimizle lanet okumalıyız.

Suriye denilen yerde şimdilik Hafız Esad´ın veledi kalsın ama Suudi Arabitan´daİngiliz´in de yalnız bıraktığı; Mısır Sisi ve Katar hadiselerinde kahpeliğin kitabını yazan Yemenli kardeşlerimizin katilleri, PKK finansör destekçileri Hac´da ki ölümlerin, Ankara Kaşıkçı cinayetinin azmettirici failleri baba oğul Selmanlar Devlete Riyaset edemeyecek karakterde zafiyet gösterdikleri için hâl edilmelidirler.

Ankara´da ki cinayetten 2 gün sonra Cidde´de evi basılan kardeş Ahmet Kaşıkçı´da eşiyle birlikte kılıçlarla hunharca katledilmişlerdir.

İngiltere Kraliçesi zaten bu konuda tavır aldırmıştır.

ABD´deki Büyükelçi kardeş Selman, Cemal Kaşıkçıyı istediği belgeyi Türkiye´den alabileceği şeklinde yönlendirme yapmış, suça yardakçılık yapmıştır. O da İstanbul Konsolosu gibi ülkesine kaçmıştır. Cemal Kaşıkçı araya Londra´yı da alarak bize ayak izi bırakmıştır.

Oyunu okuyalım; Oyuna da gelmeyelim!

İngiltere paralı işleri sever. Suudilerin üç dev projesinin mimarileri ve telif hakları İngilizlerin fakat; Neum City´den, Turizm ve Teknoloji şehirleri projelerinden çekildiklerini açıkladılar. Hem de şu ortamda. Trilyon dolar sömürecekken, ayak değiştirdiler?

Tarih bize gülüyor ve bonkör davranıyor,

Kral ya da Veledi Selman´da bonkör davranacak;

Siyasetimiz, Politikamız ve taktiğimiz ve de oyun kuruculuğumuz galibiyetimize endeksli olmalıdır.

Bu maçın galibi illa ki biziz;

Kâbe´nin başına o edepsiz yapıyı dikenlere, kafasının arkasında İslam´ı yönetmek için küfür tertipleri düzenleyenlere 28 Eylül´de düşen yıldırım o meşhur İngiliz saatini durdurarak, tarihi ve zamanı durduracağını beyan eden İlahi İradeyi yansıtmıştı anlamadılar.

12 Eylül 2015´de Kâbe´de secde eden Ebrehe´nin Fili gibi diz üstü çöken Li Ebherevinciyle telef olan hacı adaylarımız ve daha yüzlercesinin müsebbibi bu katil ailedir.

Ben bunları def edene kadar karşı olmaya devam edeceğim; “Zulme rıza gösteremem, Zalimi alkışlayamam” diyen bir öğretimim var, İslam´ın kutsal mukaddes, beldelerinden Kudüs zahiren işgal altındadır, Filistin inim inim inlemekte, çembere alınmış tecritlidir.

Mekke, Medine insan katlini caiz sayan bir zalim güruhun elindedir.

Buraları kurtulana kadar Cehd etmeli, elimizle mani, dilimizle lanet okumalıyız.

Üçüncü mertebeden Mevlâm beni de, Müslümanlarımızı da korusun.

Yalçın Koçak

Avrasya Bir Vakfı