1949 Yılında Erzincan’a bağlı İliç ilçesinin Boyalık köyünde doğdu. 1957 Yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır. 1970-1975 Yılları arasında matbaacılık ve gazetecilikle meşgul oldu. Bu dönemde hayat mecmuası, her gün, Ortadoğu gibi gazetelerde yazarlık yaptı.

Fiilen iş hayatına 1975 yılında İzmir menemende kurduğu fabrikada parafin üreterek başladı. Daha sonra plastik sektörüne geçti. 35 Yıldan beri “üstün plastik” firmasının yönetim kurulu başkanlığını da yürütmektedir. İş hayatının yanı sıra sosyal alanda da toplumsal gelişime katkıda bulunmak adına; “Türk dünyası araştırmaları vakfı kuruculuğu”, “Türkiye Suudi Arabistan dostluk derneği başkanlığı”,” Avrasya bir vakfı kuruculuğu”, “Prof. Fuat sezgin vakfı kuruculuğu” gibi pek çok faaliyeti de bu süreçte yürütmüştür.

Ayrıca ülkemizin akademik seviyesini daha da yükseltebilmek için özellikle Avrasya dosyası, stratejik analiz, ermeni araştırmaları gibi dergilerin yanı sıra, iç ve dış sosyo-politik konular, ekonomi, enerji, terör ve diğer stratejik öneme haiz hususlarda yetmişin üzerinde kitap ve basılı eser yayımlamıştır.

Halen yenidünya gündemi internet gazetesinin sahibi ve diplomatik Türkiye gazetesinin yayın kurulu başkanıdır. Ayrıca Avrupa Asya Birliği – Türk Ekonomik Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Vakfı’nın Genel Başkanlığını ve İstanbul Aydın üniversitesi mütevelli heyet Üyeliği’ni de sürdürmektedir. Evli, iki erkek ve iki kız çocuğu ile beş torun sahibidir.

Avrasya Bir Vakfı